Ekonomi

“Gelecek nesillere daha güçlü bir Türkiye bırakmak en büyük hedefimiz”

Gürsel Baran

Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Türk milletinin milli egemenliğinin dönüm noktası olan 23 Nisan, gelecek nesillere aktarılacak bir emanettir. Gelecek nesillere daha güçlü bir Türkiye bırakmak en büyük hedefimizdir.

Türk milletinin bağımsızlığının ve kendi kendini yönetmesinin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi de egemenliğin millete ait olduğunu gazilerle tescillemiştir. 23 Nisan 1920, vatanı işgal edilmiş bir milletin yeniden diriliş tarihidir.

Milletin azim ve kararlılığının milletin bağımsızlığını kurtaracağı bilinciyle milli bir gayret sarf eden ecdadımız, tüm imkansızlıklara rağmen zaferi kazanmış ve ‘hükümetin kayıtsız şartsız milletindir’ olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan’ı ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ olarak çocuklara armağan etmesi, geleceğe inançla ve umutla bakmamızı sağladı.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın özgüvenli, donanımlı, milli manevi değerlerine bağlı vatandaşlar ve ekonomik kalkınmaya katkı sağlayacak donanıma sahip girişimciler olarak yetişmelerini sağlamak hepimizin ortak sorumluluğudur.

Milletimizin geçmiş tecrübesiyle birlik ve beraberlik içinde çok çalışarak ülkemizi daha kalkındırmak ve gelecek nesillere daha güçlü bir Türkiye bırakmak en büyük hedefimizdir. Bu duygu ve niyetlerle, Cumhuriyetimizin ve TBMM’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi minnet ve minnetle anıyoruz.

Bugünümüzü anlamlandıran, geleceğimizin teminatı olan, hayatımıza anlam katan tüm çocuklarımızın ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bayramın tüm çocuklara barış ve huzur getirmesini diliyorum. Dünya.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu