Haber

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Özvatan’da doğalgazın Kasım ayında satışa sunulacağını duyurdu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Özvatan Belediyesi tarafından 7.’si düzenlenen Geleneksel Kültür, Turizm ve Bal Şenliği’ne katıldı. Önder Büyükkılıç, Özvatan’ın en önemli sorunlarından biri olan doğalgazın kasım ayında ilçeye arz edileceğini müjdeledi.

Özvatan’da coşkulu şenliğe Önder Büyükkılıç, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, kaymakam ve belediye başkanları, il müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. , mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Festivalde konuşan Önder Büyükkılıç, Kayserigaz temsilcisi Ertan Yıldız ile telefon görüşmesi yaparak, Yıldız’a Özvatan’da gazın ne zaman yanacağını sordu. Ertan Yıldız ise, uzun uğraşlar sonucu toplamda 80 kilometrelik bir hat yapacaklarını ve kasım ayı itibarıyla Özvatan ile doğalgazı buluşturacaklarını söyledi. Önder Büyükkılıç ise Özvatan halkının bunu hak ettiğini söyleyerek kendilerine teşekkür ettiklerini söyledi. Bayramların birlik ve beraberliğe vesile etkinlikler olduğunu belirten Lider Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi ağabeyiyle 16 ilçenin ileri gelenlerinin el ele çalıştığını söyleyerek belediye başkanlarına teşekkür etti. Büyükkılıç konuşmasına şöyle devam etti: “Halit Başkanıma teşekkür ediyorum. Zamanın gerisinde durmayacağımızı ve her zaman yardımcı olacağımızı buradan duyurmak isterim. Büyükkılıç, en kıymetli konulardan biri olan doğalgazın geleceğine de işaret etti. Kasım ayı itibariyle ilçeye gelerek birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergilediklerini söyleyerek Cumhur İttifakı olarak desteklerinden dolayı Özvatan halkına teşekkür etti.

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yapılan ve yapılacak tarihi yatırımlarla ilgili çok değerli ve değerli sözler söylediğini ifade ederek, vatandaşlara Cumhur İttifakı’nın verdiği hizmetlerden memnun olup olmadıklarını sordu. Özdemir’in sorusu yoğun alkışlarla yanıtlandı. Coşkulu ve renkli görüntülere sahne olan 7. Klasik Kültür Turizm ve Bal Festivali sonunda muhtarlara plaket takdim edildi. – KAYSERİ

haber-resadiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu