Haber

Öztrak: Nisan’ın ilk haftasından sonra erken seçim yapılmasını desteklemeyeceğiz

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, erken seçimle ilgili olarak, “Nisan başına kadar yapılacak bir erken seçime takviyeler vereceğiz. Ancak Nisan ayının ilk haftasından sonra erken seçim yapılmasına, yani siyaset mühendisliği eseri olan yeni seçim yasasının yürürlüğe girmesinden sonra erken seçim yapılmasına tahammülümüz yok. Biz bu siyaset mühendisliğinin modülü değiliz. Aslında erken seçim niteliğinde değil. Seçime bir buçuk ay kala erken seçim ne olacak? Başkanın yetkisi var. Göbeklerini kendileri kessinler” dedi.

Öztrak, “Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı; ‘Tarafsızlık yeminine ihanet etmeyen, yeminine sadık’ bir Cumhurbaşkanı olacak. ‘Kral değil, kural’ diyen bir Başkan olacak. ‘Özgürlükleri yasaklayan değil koruyan’ bir Cumhurbaşkanı olacak. ‘Sadakata değil liyakate değer veren’ bir Başkan olacak. kalpler; Korku ve yalanla bölüp bölen değil, sevgi ve hakikatle birleştiren bir Başkan olacak. Bilge bir adam olacak. 13. Türkiye Cumhurbaşkanı; Altı Levha’nın belirleyeceği aday olacaktır.”

Faik Öztrak bugün MYK gündemiyle ilgili bir basın toplantısı düzenledi. ANKA’nın haberine göre Öztrak şunları söyledi:

ŞİMDİ YENİ BİR DÖNEMİN ŞAFAĞINIZDAYIZ: “Önümüzdeki yıl öyle sıradan bir yıl değil. 2023 yılı bu ülkenin vatandaşları için çok özel ve anlamlı bir yıl. 2023 Cumhuriyetimizin 100. yılıdır. Artık Cumhuriyetimizin birinci asrını tamamlıyoruz. 2. yüzyıla kapı aralıyoruz. Artık yeni bir çağın şafağındayız. 2023 Cumhuriyet Halk Partisi için de kıymetli bir yıl. 2023 yılında partimizin 100. yılını kutlayacak ve aziz milletimizin teveccühüyle iktidar partisi olarak 100. yılımıza gireceğiz.

Dört yıl önce, Büyük Çember düzenlemelerinde ulusa canavarca tek adam hükümet sistemi dayatıldı. ‘Her derde deva’ olarak getirilen sistem istişareyi bitirerek Gazi Meclisimizi etkisiz hale getirdi. Devletin adalet direğini yıktı. İktidar vasıflarını kaybeden, metal yorgunu, kibirli, her şeyi bildiğini sanan, Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan AK Parti Genel Başkanı ve arkadaşları, milletvekillerimize verdiği sözlerin hiçbirini tutmadı. ulus. Ziya Paşa ne demişti: ‘Tören iştir, sözün önemi yoktur. Kişinin görünen mertebesi, yaptığı iştedir.’

PAHALI SORUMLULUK MİLLETİMİZE EZİLDİ: AK Parti Genel Lideri 2021’e kendi belirlediği ekonomi politikalarıyla paramıza damgasını vurdu. Pahalılığı diriltti. Sonra çıkıp ‘Kur düşecek, faiz de düşecek… 2022 en parlak yılımız olacak’ dedi. Ancak atanan Hazine ve Maliye Bakanı; 2022 en kötü yıl olarak tarihe geçti” dedi. Yıl sona ererken sarayın beceriksizliğini ortaya çıkardı. Paramız dünyada en çok değer kaybeden para birimlerinden biri oldu. 12 aylık dış ticaret açığı ise 2022’ye girerken 46 milyar dolardı. Yıl sonunda 107 milyar dolara sıçradı. Son 10 yılın rekorunu kırdı. Ülkenin döviz bilançosunu gösteren cari istikrar açığı 7 milyar dolardan 43 milyar dolara çıktı. Bir yılda ikiye katlandı. 2022 yılına girerken Hazine’nin ödeyeceği toplam iç borç faizi 795 milyar liraydı. Bugün 2 trilyon 570 milyar liraya ulaştı. Yüzde 223 arttı. 2022’nin başında 200 lira olan elektrik faturası yıl sonunda 402 liraya yükseldi. Bin liradan gelen doğalgaz faturası yıl sonunda 2 bin 611 liraya sıçradı. Çiftçi geçen yıl traktörünün deposunu bin 327 liraya dolduruyordu. Şimdi sadece depoyu doldurmak için 2 bin 556 lira ödüyor. Geçen yıl 680 liraya dolan otomobil deposu şimdi 1,35 liraya doldu. Ülkeyi yönetemeyen beceriksiz iktidar, ülkemizi üretici enflasyonunda dünya birincisi, gıda enflasyonunda dünya dördüncüsü, tüketici enflasyonunda dünya altıncısı yaptı. Milletimizi hayat pahalılığının altında ezdi.

2023 YILINA ARTAN YAĞMURLARLA GİRİYORUZ: 2023 yılına artan yağışlarla giriyoruz. 2022 yılına fahiş elektrik ve doğalgaz zamlarıyla uyandık. 2023 yılına yüzde 84 gibi fahiş bir doğalgaz servis ücreti artışı ile giriyoruz. Garip tek adam hükümet sistemi; 2022’de yama, boya işiyle ekonomiyi elinden almaya çalıştı. Ama patlayan tüp yaması, metal yorgun gövde boyayı tutmadı. Piyasa ekonomisi gitti, komuta ekonomisi geldi. 2022’de sadece ekonomik kriz değil, devletteki idari kriz de zirveye ulaştı. 2022’de ‘Ucube Tek Adam Hükümet Sistemi’ kablolu hale getirildi. Organize sanayi bölgelerinin elektriğini 3 gün kestiler. Doğal gaz arzında yüzde 40 indirime gittiler. İhracatçının döviz gelirlerinin yüzde 25’ine, yüzde 40’ına el koydular.

2022 YILINDA ŞİMDİYE KADAR HİÇ YAPMADIKLARIMIZ ÇOK FAZLA BAŞARISIZLIK YAŞADIK: Bakan Yardımcıları ve Merkez Bankası Başkan Yardımcıları artık banka kredilerinin nerelerde kullanılacağını telefon talimatıyla belirliyor. 2022 yılında bugüne kadar yaşamadığımız birçok tuhaflık yaşadık. İstanbul kar altında kaldı. İstanbul Havalimanı’na inemeyen İçişleri ve Ulaştırma Bakanları, katlettikleri Atatürk Havalimanı’na indi. Karda Atatürk Havalimanı’na sığınanlar, kuzeyimizde savaş çıkınca ses çıkarmadıkları Montrö’ye sığındılar. Sıkıştıklarında Montrö’ye sığınanlar, Montrö’yü savunan emekli amiralleri hapse atma girişiminden uzak durmadı. 21’inci yüzyılda, 2022’nin başında kışın Isparta’nın tamamını dört gün karlara gömdüler. Bir vatandaşımız soğukta donarak hayatını kaybetti.

Ocak ayında verdikleri asgari fiyat şubat ayında açlık sınırının altına düştü. Tarım Bakanı görevinden alındı. Venezuela’da atanan bakan, ‘Pizzacıdan pizza, burgerciden hamburger ısmarladıkları gibi biz hayvanlarımızı dışarıdan alıp besliyoruz’ dedi. Bu ülkede tarımı nasıl batırdıklarını dünyaya itiraf etti. Erdoğan’ın aç yattığı milletimize; Manda yoğurdu gerçekten çok kaliteli. İçine Medine hurması doğradım. İçine bir çay kaşığı kestane balı ve yulaf ezmesi atıyorum. ‘Yerlere sereceğim’ diyerek şifalı tarifler verdi. Umutlarını çaldığı gençlerimizin karşısına çıktı; ‘Aromalı kahve içip dünyayı gezmeyi’ tavsiye etti.

YEŞİL DOLAR İÇİN TÜKÜRÜKLERİNİ YALAMAK ZORUNDA KALIYORLAR: 2022 yılında çocuklarımız ve gençlerimiz bu canavarca rejim tarafından sahipsiz bırakıldı. Sene başında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara, cemaat yurdunda gördüğü baskılar nedeniyle intihar etti. Yıl sonunda 6 yaşındaki bir kız çocuğuna evlilik kisvesi altında yıllarca sistematik tecavüze uğradığı ortaya çıktı. Çocuğu korumakla görevli bakanların iki yıl boyunca üç maymunu oynadığı anlaşıldı. 2022’de KPSS’yi iptal ettiler. ÖSYM Liderini görevden aldılar. ‘Hızlı karar vereceğiz’ diyerek getirdikleri ucube sistemde test bile yapamadılar. Randevularını da karıştırdılar. Son olarak Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi’ne atanacak rektör Sütçü İmam’a atandı. Sonra Resmi Gazete’de ‘pardon’ diyerek düzeltme yaptılar.

2022’de daha önce doların yeşili için tükürdüklerini yalamak zorunda kaldılar. 15 Temmuz’un finansörü dedikleri Birleşik Arap Emirlikleri’nin ayağına koştular. ‘Birleşik Arap Emirlikleri önümüzde diz çökün’ diyen AK Parti Küme Başkan Yardımcısı’na diz çöktürdüler. Görevleri affedildi. Kaşıkçı davası belgesini Suudi Arabistan’a sattılar. ‘Katil Sisi’ dedikleri Mısır Cumhurbaşkanı’nın elini tuttular. Birkaç dolar için dört parmağını karelere sokup ceplerine sokuyorlar.

2022 yılında bu canavarca rejimin elinden acımız, gözyaşımız eksik olmadı. Gaziantep ve Derik’te ciddi trafik kazalarında 35 canımızı kaybettik. Ekonomik kriz eski kamyon lastiklerini ezdi. Yollarımızda trafik güvenliği yok. Amasra’daki maden faciasında 42 madencimizi körü körüne kaybettik. Sayıştay’ın felaket öncesi uyarıda bulunduğu ancak uyarılarına uyulmadığı anlaşıldı. Beyoğlu’nda bomba patladı. Hain terör 6 vatandaşımızı elimizden aldı. Atanan İçişleri Bakanı ‘Amerika’nın taziyelerini kabul etmiyorum’ dedi. Kendisini oraya atayan Erdoğan, taziyeler için Amerika’ya teşekkür etti.

2022’DE DEVLETİN ADALET DİREĞİNİ TAMAMEN ÇIKARDILAR: 2022’de devletin adalet direğini tamamen yıktılar. ‘İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder’ diyenler, İstanbul’un kaybını hiç hazmedemediler. Vesayetlerine aldıkları hakimler aracılığıyla önce İstanbul İl Başkanımıza haksız ve hukuksuz bir siyaset yasağı getirdiler. Sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni çökertmek için gezici hakimlerine belediye başkanımız hakkında haksız ve hukuksuz bir karar aldırdılar. Bu da yetmeyince, Atama İçişleri Bakanı eliyle yeni kumpasların düğmesine bastılar.

Bir ülke ya bilimle yönetilir ya da gaddarlıkla. Zulme uğramaya çalışanların akıbeti çok kötü olacaktır. Erdoğan’ın ülkemizi bilimle değil, zulümle yönetmeye çalıştığı ama başaramadığı artık anlaşıldı. Erdoğan’ın bilgisi olsaydı, diline ‘2023 hedefleri’ dediği millete verdiği söz ve taahhütleri 11 yıl boyunca yerine getirirdi. Ama söylediği her kelimede yetersiz kaldı. 11 yıl önce millete hitaben bir konuşma yaptı. 2023 yılında Gayri Safi Yurtiçi Hasıla büyüklüğü bakımından dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında yer alacağız” dedi. Bugün bırakın ilk 10 ekonominin arasına girmek şöyle dursun, 1990’dan beri içinde bulunduğumuz ilk 20 ekonominin ortasından düşme noktasına geldik.

ERDOĞAN SÖYLEDİĞİ SÖZLERİN YARISINI BİLE TUTAMIYOR: ‘2023’te milletin toplam gelirini en az 2 trilyon dolara çıkaracağız’ dedi. Ancak bu ay kabul ettikleri bütçede “2023’ün milli geliri 867 milyar dolar olacak” diyorlar. Hadi ama, dünyada bir salgın var. Rusya Ukrayna’yı işgal etti. Küresel tedarik zincirleri parçalandı. Bütün bunların sonucunda milli gelirimiz 2 trilyon dolar değil, 1 trilyon 900 milyar dolar olmalı. 1 trilyon 800 milyar doları bulalım. Peki 2 trilyon dolar, 867 milyar dolar nerede? Erdoğan sözünün yarısını bile tutamadı.

Erdoğan 2023’te kişi başı gelirimizi 25 bin dolara çıkarma sözü verdi. 2011’de millete bu sözü verdiğinde Türkiye’de kişi başına düşen gelir 11 bin 289 dolardı. İmzaladığı Cumhurbaşkanlığı Programı’nda ‘2023’te kişi başına düşen gelir 10 bin 71 dolar olacak’ diyor. Hatta 2011 gelirinin de arkasına almış milleti. 2011 yılından bu yana milletin geliri yerine sadece sarayın ve şirketinin geliri arttı. Yine ‘işsizliği yüzde 5’e indireceğim’ dedi. Artık yüzde 10’un altına inmiyor diyor. İhracat enflasyona yönelik vaatlerinde hep aynı olmuştur. Millete verdiği sözlerin hiçbirini tutmadı. Söz verdiğinin yarısına bile ulaşmadı. Bu masa; Beceriksizlik, beceriksizlik ve siyasi iflas kararıdır.

ERZURUM’UN PALAVRADA TEYO PEHLIVAN’INDA DAHA FAZLA OKUYUN: Millete verdiği sözlerin hiçbirini yerine getirmeyen sarayın kibirli adamı hafta sonu Erzurum’a çıktı: ‘Biz her sözünü tutan, her sözünü yerine getiren, her sözünü yerine getiren bir ekibiz’ diyebildi. vizyonu, 20 yıldır her projesini inşa etti’. “Biz yalan söylemeyiz” diye ekledi. Muhtemelen ‘yalansız sözümüz olmaz’ demek istemiştir. 1993 yılından bu yana uluslararası uçuşların yapıldığı Erzurum Havalimanı’nı ‘ben yaptım’ diye sahiplendi. Erzurumlu Teyo Pehlivan’a rahmet okuttu. Erdoğan’ın ‘Biz yalan söylemeyiz’ sözünü en başta EYT’lilere havale ediyoruz. ‘Aralık başı, Aralık sonu inşallah maşallah’ deyince Meclis’i tatil ettiler. Şimdi çıktılar, ‘EYT’de yaş aralığı mümkün’ diyorlar. Ne diyelim? Yüksek sesle konuşmak ve sözünün arkasında durmamak münafıklık alametidir. “Konuştuğunda yalan söyleyen, söz verdiğinde sözünde durmayan, kendisine güvenildiğinde hıyanet eden münafıklık yapar.”

Koltuğu kaybetmekten korkan Erdoğan, Erzurum’a döndü; Amaç Erdoğan’ı ve Cumhur İttifakını devirmek. Yerine ne koyacaklar belli değil. Haydi, bunu başardıklarında ne yapacaklar? Bizim yaptıklarımızı yok edecekler’ dedi. İyi ki Erdoğan artık sandıkta yere serileceğini anlamış durumda. Milletin yerine ne koyacağını da gördü. Ancak bu ‘yıkma, yakma işi’ nedir anlamadık. Yıkmak için değil inşa etmek için buradayız. Taş üstüne taş koymaya geliyoruz.

2023 BÜTÇESİNİ YİNE YAPACAĞIZ: Geldiğinden beri ne yapacağımızı merak ediyordu. Bir seçmen olarak bunu öğrenmek onun hakkı. açıklayalım. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak ülkemizi önce rahata, sonra refaha kavuşturmaya geliyoruz. Kısa bir süre sonra çökerttikleri devlet yönetimini yeniden ayağa kaldıracağız. Yepyeni kurumlar inşa edeceğiz. Ekonomide birincilerin sarayının yarattığı ‘belirsizlik çarkını’ kıracağız. Böyle yaparak; Merkez Bankası’nın başına da tüm dünyanın saygı duyduğu bir isim atayacağız. Merkez Bankası’nın amacı ‘enflasyonu kalıcı olarak düşük tek haneye indirmek’ olacak. Merkez Bankası’nın araç bağımsızlığını garanti edeceğiz.

2023 Bütçesini yine ekonomik öncelikleri ve ihtiyaçları dikkate alarak yapacağız. Gösteriş ve israfa son vereceğiz. Cumhurbaşkanlığı makamını ilgili olduğu yere, Çankaya Köşkü’ne taşıyacağız. Yapılacak tasarrufla ekonomik krizin ezdiği kırılgan kesimlere destek olacağız. Mali Kural uygulamasını başlatacağız. Bütçe birliğini bozan uygulamalara son vereceğiz. Kamu Özel Ortaklığı Projeleri başta olmak üzere devletin tüm şartlı yükümlülüklerini Durum ve Hasar Tespit Komisyonu aracılığıyla ortaya koyacağız. Bu hızlı adımlarla ekonomideki öngörülebilirliği artıracak ve kısa sürede makroekonomik istikrarı sağlayacağız.

‘Özgürlüğe’ ulaşmak için iki değerli çıpa daha kullanacağız: Güçlü Türkiye Güçlü Avrupa’dır. Türkiye’nin geleceği demokratik, düzenlenmiş bir dünyadadır. Avrupa Birliği üyelik müzakerelerini yeniden canlandıracağız. Bu bağlamda öncelikle ’23. Yargı ve Temel Haklar faslının gereklerini hızla tamamlayacağız. Bu fasılda da AB’den siyasi ambargoyu derhal kaldırmasını isteyeceğiz. İkinci çıpamız ise hızla hayata geçireceğimiz ‘Yeni Nesil Kalkınma Stratejimiz’ olacak. BT; Ülkemizi canlandıracak. Aynı zamanda ‘kalıcı refah’ elde etmemizin de önünü açacaktır.

KARA PARAYA SIFIR TOLERANS GÖSTERECEĞİZ: Stratejimizi dört ayak üzerine kurduk: Demokrasisi, kurumları ve kuralları güçlü Türkiye; Rekabetçi Türkiye, Üreterek Zengin Üreten, Zenginliği Adil Paylaşan Türkiye, Pak ve Yeşil Türkiye. “Kurallara ihtiyacımız var, krallara değil.” Türkiye’de Güçlü Kurumlar ve Kurallar; ‘Güçlendirilmiş Demokratik Parlamenter Sistem’ olacak. Başkan 85 milyonu kucaklayacak. Herkes Başkan olacak. Yargı bağımsız ve tarafsız olacak. ‘Üstlerin hukuku’ değil, ‘hukuk devleti’ olacak. Başta Merkez Bankası olmak üzere düzenleyici ve denetleyici kurumların araç bağımsızlığını yasal olarak garanti altına alacağız. Kamu İhale Kanunu’nu uluslararası normlara uygun olarak yenileyeceğiz. İhalelerde şeffaflık ve rekabeti sağlayacağız. Devlette sadakate göre değil liyakata göre atama yapacağız. Nepotizme son vereceğiz. Siyasi Ahlak Yasası’nı çıkaracağız, siyasetin prestijini koruyacağız. Kara paraya sıfır tolerans göstereceğiz. Türkiye’yi Mali Eylem Görev Gücü’nün Gri Listesi’nden çıkaracağız.

BAŞKAN KRAL DEĞİL KURAL SÖYLEYEN BAŞKAN OLACAK: 2030 yılına geldiğimizde; Kişi başı gelirimizi 20 bin doların üzerine çıkaracağız. Milli gelirimizi 2 trilyon doların üzerine çıkaracağız. İhracatımız 600 milyar doları aşacak. 7 yılda 8,5 milyon vatandaşa yeni istihdam yaratacağız. İşsizliği ve enflasyonu düşük tek hanelere indireceğiz. Ülkemizi ve insanımızı hak ettiği refaha kavuşturacağız. Nereye gideceğini bilmeyen kaptana hiçbir rüzgar yardım edemez. Biz ülkemizi nereye götüreceğimizi, nasıl bir kaptana sahip olacağımızı çok iyi biliyoruz. 13. Türkiye Cumhurbaşkanı; ‘Tarafsızlık yeminine ihanet etmeyen, yeminine sadık’ bir Cumhurbaşkanı olacak. ‘Kral değil, kural’ diyen bir Başkan olacak. ‘Özgürlükleri yasaklayan değil koruyan’ bir Cumhurbaşkanı olacak. ‘Sadakata değil liyakate değer veren’ bir Başkan olacak. kalpler; Korku ve yalanla bölüp bölen değil, sevgi ve hakikatle birleştiren bir Başkan olacak. ‘Ben değil biz istişareye inanırız’ diyen bir Cumhurbaşkanı olacak. Devleti bilen, hırslarını ve egosunu yenmiş Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı, milletin kendisine verdiği büyük yetkiyi Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmak için kullanacak ve ikinci yüzyılda yepyeni ve Güçlü Parlamenter Sistemi devreye sokacaktır. Cumhuriyetimizin. Bilge bir adam olacak. 13. Türkiye Cumhurbaşkanı; Altılı Tablo tarafından belirlenen aday olacaktır.

‘Geçmiş geçmişte kaldı. Gelecek bizi çağırıyor.’ 2023 yılında da bu çürümüş, yozlaşmış ve bitkin yönetimi her zaman geldiği yere göndereceğiz. Gecenin en karanlık anı şafağa en yakın andır. En uzun gece artık geride kaldı. En kötü yıla birlikte veda edeceğiz. Karanlığın aydınlığa çıkacağı günleri hep kucaklayacağız.”

YENİ SEÇİM KANUNU TARİHİNDEN SONRA ERKEN SEÇİM İÇİN BAŞVURU YAPMIYORUZ: Öztrak, basın toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erken seçimle ilgili sorulan Öztrak, “Nisan başına kadar yapılacak bir erken seçime takviye yapacağız. Ancak Nisan ayının ilk haftasından sonra erken seçim yapılmasına, yani siyaset mühendisliği işi olan yeni seçim yasasının yürürlüğe girmesinden sonra erken seçim yapılmasına tahammülümüz yok. Bu siyaset mühendisliğinin modülü haline gelmiyoruz. Aslında erken seçim niteliğinde değil. Seçime bir buçuk ay kala erken seçim ne olacak? Başkanın yetkisi var. Kendi göbeklerini kendileri kessinler” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaliteli, türbanlı Bağcılar eskort kızlar
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler