Ekonomi

Ukrayna, Rus tankerini insansız hava aracıyla vurdu

Haberde, Rusya merkezli haber ajansı TASS’ın Novorossiysk Deniz Kurtarma Koordinasyon Merkezi’nin açıklamasına dayanılarak, Kerç Boğazı yakınlarında bir Rus tankerine Ukrayna kuvvetleri tarafından insansız deniz aracıyla saldırı düzenlendiği belirtildi.

Saldırıda tankerin hasar gördüğüne dikkat çekilen açıklamada, “Mürettebat güvenli bir yerde, yaralı yok. Deniz kurtarma servisi konuyla ilgileniyor, 2 römorkör bölgeye ulaştı. Şimdi çekilip çekilmeyeceğine karar verecekler.” gemi demirlemiş durumda.Makine dairesi hasar görmüş.” kelimeler yer aldı.

Tankerin batma tehlikesi bulunmadığı ve petrol sızıntısı olmadığı öğrenildi. Ukrayna medyası da tankere düzenlenen saldırının Ukrayna Güvenlik Servisi’nin (SBU) bir operasyonu olduğunu duyurdu.

‘Tanker yakıtla doluydu’

SBU’dan RBK-Ukrayna haber sitesine konuşan kaynaklar, özel harekatın 450 kilogram trolley yüklü insansız deniz aracı ve patlama klasik senaryosuyla gerçekleştirildiğini belirtti.

Kaynaklar, “Rusya’nın en güçlü petrol tankerlerinden birinin Kırım Köprüsü yakınlarında olumsuz seyir başlattığını” belirterek, “Ön bilgilere göre Rus tankerine yakıt yüklenmişti.” bilgisini paylaştı.

Kaynaklar, “SBU, Deniz Kuvvetleri ile bir sonraki başarılı özel operasyonunu gerçekleştirdi. İlginç bir şekilde, bu operasyon tam olarak Ukrayna karasularında gerçekleşti.” terimleri kullandı.

haberevren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu