Haber

Vestel hacklendi, bilgiler çalındı

Teknoloji şirketi Vestel çalışanlarına ait tüm kişisel bilgilerin siber saldırganlar tarafından ele geçirildiği açıklandı. KVKK’dan yapılan açıklamada 7560 kişinin etkilendiği belirtildi.

veri sorumlusu sıfatını haiz Vestel Ticaret A.Ş. Şirket tarafından Acente’ye gönderilen kişisel veri ihlali bildiriminde şu ifadelere yer verildi: “İhlal, bilişim görevlisinin hizmet satın aldığı Mivento Bilişim Hizmetleri ve Ticaret Anonim Şirketi sunucusuna siber saldırı yapılması durumunda meydana gelmiştir. bayi çalışanlarına yönelik hediye/promosyon başvurularının yönetildiği bir altyapı hizmetinin verilmesine yönelik olarak 24.05.2023 tarihinde başlamış olup, Mivento Bilişim Hizmetleri ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından 12.07.2023 tarihinde gönderilen tebliğ ile ihlalin bildirilmesi, “TCKN” , ad, soyad, e-posta ve telefon numarası” verilerinin ihlalden etkilendiği, İhlalden etkilenen kişi sayısı 7560, kayıt sayısının ise 30183 olduğu, İlgili kişiler Hukukverikorumasi@ adresinden bilgi talep edebilir. zorlu.com.

Konuyla ilgili soruşturma devam etmekle birlikte 27.07.2023 tarih ve 2023/1297 sayılı Kişisel Bilgileri Savunma Kurulu Kararı ile Bilgi İhlal Bildiriminin Kurumun internet sitesinde duyurulmasına karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” (HABER MERKEZİ)

mezitliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu